Between Erdogan and Rojava: Interview with Devrimci Anarşist Faaliyet

olm cahilsin. bi bok bilmiyorsun. seni kaçıncı bozuşum. seni bozmaktan yoruldum. geçen de salak gibi marxın hint düşmanı olduğunu falan söylüyodun amerikayı aklamak için. amerikanın götünü bu kadar yalayan solcu mu olur lan müptezel? ille götüne yüzüne mi vuralım marxın hint düşmanı olmadığını leninin hem almanyada hem rusyada başlayan sosyalist hareketin sonucu olduğunu? ortlaıktan din afyondur demiş öhöhö diye gezen tiplerden farkın yok.

Lenine destek 1917de KAYZER almanyası tarafından verildi diyorum. İkincisi 1918 devrimi dediğin şey komünist bir devrim değil, monarşiden weimar republice geçilmesi, ve bu zaten sovyet devriminden sonra. Yani lenin aktif olarak ağır muhafazakar ve rusya düşmanı kayzerci almanlarla işbirliği yapmış kazanmak için. Ki Weimar republic halen daha kapitalist bir yapı. Bavyerada falan kurulan komünü de freikorps girip birkaç ayda katlediyor. Lenine destek mestek verecek bir yapı yok ortada. Weimar cumhuriyetinde de sosyal ilişkiler gayet kapitalizmin devamı. Git 1919 almanyada katledilen liebknecht, rosa luxemburg gibi devrimcileri okuda anlatsınlar sana dönemi 1.elden.

he amk koca kitaplar yazılsın lenin alman ajanı mıydı diye bizim dodo efendi gelsin otursun burda destek mestek verecek hali yoktu desin. he oldu gülüm.

ayrıca verdiğin örneğin dangalaklığı amerikanın bu rojovacı orospu çocuklarına ASKERİ destek verip hava sahasını kapatmalarıyken leninin finansal destek alması arasındaki fark. hadi sen bunu anlamayacak kadar müptezelsin de bizi de öyle zannediyosun.

Gidip afrinde cihat operasyonu destekleyip

ben neyi desteklemişim lan amına kodumun değişiği götünden uydurup uydurup sallama. kodumun terörist orospu çocuğu

/r/Turkey Thread Parent Link - blackrosefed.org