Feministim ve feministliğin sizin düşündüğünüz şey olmadığını anlatabilirim, sor bana

Kişilerin işlediği suçlar kanunun suçu değildir. Kanun kişilere işlemezse sorun vardır. Kağıt üstünde dediğin hakları ihlal eden cezalandırılır. Ancak bazı kişilerin işlediği suçlar bu kanununların eksik veya yetersiz olduğunu göstermez. Kadın ve erkeğe eşit muamele gösterilmelidir lakin kadının ve erkeğin farklı şekillerde evrildiği ve dolayısıyla her iki cinsiyetinde kendine has bazı özelliklerinin diğer cinsiyetten daha üstün olduğu bilimsel bir gerçektir. Örneğin kadınlar toplayıcılık yaparak evrildikleri için erkeğin göremediği bir çok rengi görebilir. Bu yüzden biz erkekler için mavi sadece maviyken bu renk kadınlar için parlament mavisi olabilir turkuaz olabilir liste böyle gider.

Ancak erkek avlanarak evrildiği için daha üstün takım çalışmasına, daha geniş akciğerlere, daha çok kas oranına sahiptir. Yani beden gücü ve bilhassa takım çalışması gerektiren durumlara erkek daha uygundur.

Kimsenin doğduğu cinsiyetten dolayı ayrımcılık görmemesi veya aşağı görülmemesi gerekir ancak bir işi yapabilecek en iyi kişiyi seçmek o işin başarıyla tamamlanması için elzemdir. Yani eşitlik eşitlik diyerek apayrı özelliklere sahip iki cinsiyeti aynı kefeye koymaktansa her iki cinsiyetin artılarını eksilerini biyolojik gerçekliklerini anlayıp buna uygun şekilde dengeli yargılanmalıdır.

Yaşadığın ayrımcılık eğer iş hayatıyla ilgiliyse bahsettiğim örnekler sorunu yanıtlamıştır.

/r/sorbana Thread Parent