Irkçılık mı? Yok ya Türkiye'de olmaz öyle şey hacım

Öncelikle bu bahsettiği ırkçılık falan değildir, her canlı türünde farklı olanı dışlamak var ki bu bahsettiğimiz kişiler çocuk. Efendi yetiştirilmemize rağmen ilk okulda bir kızla bıyığı var diye dalga geçerdik, arko traş kremi derdik. Çocuklar, özellikle erkek çocuklar bu konularda aşırı acımasız olurlar. Aynı şeyi afrikaya giden bir beyaz da yaşar. Siyahi toplulukların uğramadığı ülkelerde bile siyahiler hakkında fıkralar vardır. Çünkü farklıdırlar..

İkinci olarak toplumunda siyahi barındırmayan bir millette siyahilere böyle garip davranma ayıp olsa da ırkçılık değildir. Birileri siyahi gördü mü fotoğraf çekinmeye başlar, yanına gidip konuşur çünkü ilk kez böyle bir şey görmüştür. Hoş olmayabilir ama ırkçılık olarak nitelendirilemez. Nüfusun %15'inin siyahi olduğu Amerika'da inatla dışlamak asıl ırkçılıktır. Bu siyahi arkadaşın yaşadığı ve "ırkçılık" olarak nitelendirdiği şeyi albinolar da zihinsel ve fiziksel engelliler de yaşar. Tekrar ediyorum, kesinlikle doğru bir davranış değil ve anne baba sorumsuzluğundan doğuyor ama bu bir ırkçılık değil. Kimse alt insan olarak muamele etmiyor. Farklı suratlı diye ifade ediyor. Ki dünyada yapılan "Çocuğunuzun siyahi biriyle evlenmesine müsade eder misiniz?" araştırmasında Türkiye çoğu avrupa ülkesini geride bırakarak %85 ile evet oyu vermiştir.

Üçüncü olarak kullandığı "zenci" kelimesi hakaret anlamına gelmemektedir. Kökeni farsça olup siyahi anlamına gelir ki siyahi kelimesinin kökeni de arapçadır. Holywood siyahileri ki saniyede bir nigga diyen sokak eşkiyaları olarak gösterdiği için çevirmenler buna bir kelime aramış ve zenci'yi kullanmış. Türkçe'de nigga anlamında bir kelime yoktur ve türkiye ırkçılıkla büyüyen bir emperyalist topluluk olmadığı için böyle bir kelimenin gereği de kalmamıştır.

Çok uzattın götoş diyenler için TL;DR
Türkiyede zencilere karşı ırkçılık yoktur, olmamıştır, olmadığı için de nigga, nigger gibi kelimelerin eş anlamlısı yoktur. Eş anlamlısı olmadığı için siyahi anlamına kullanılan hakaret olmayan zenci kullanılmıştır. Bunu yazan kişi ya yalan söylüyor ya da çocukluk travmalarıyla oluşmuş kocaman bir delüzyon içerisinde.

/r/svihs Thread Link - i.redd.it