Look at the credits it's like he filmed a Movie
A&R - Plain Pat, Che Pope
A&R Administration - Amy Davis, Dan G
A&R Coordinator - Leesa Brunson
Additional Production - Mike Dean #MWA, Swizz Beats, Andrew Dawson, Noah G, Noah Goldstein, Trevor Guerikis, Anthony Kilhoffer, Darren King, Hudson Mohawke, Plain Pat, Allen Ritter, Caroline Shaw, DJ Dodger Stadium
Additional Vocals - Swizz Beatz, El DeBarge, Natalie Green, Samoria Green, Kelly Price, Caroline Shaw, The-Dream
Album Artwork Design - Peter De Potter
Ameryacan Studios Assistant Engineers - Joey Galvan , Tom Kahre, Kimberly Katz, David Moses, William Sullivan
Assistant A&R - Derek Watkins
Assistant Engineers - Johnnie Burik, Dave ‘Squirrel’ Covell, Eric Lynn
Associate Creative Director - Virgil Abloh
Background vocals - André Benjamin
Bass Guitar - Mike Dean
Business Affairs - Ian Allen, Donna Fetchko, Antoinette Trotman, Nicole Wyskoarko
Choir - Skrizzly Adams, Jessica Antonetty, Ronnie L. Artis, Jamine Ashby, Krissy Ashby, Shanika Bereal, Lorraine Berry, Irene Blackman, Clayton Bryant, Katie Cahill, Bianca Chew, Justin L Crouell, Kenyon Dixon, Aaron Encinas, Rose Hart, Eileen “Sky Heavens", Melissa MJ Jimenez, Cassidy Ladden, John Morgan, Arum Rae, Asa Raheem, Crystal Lewis Ray, Carmen Roman, Natalis-Ruby Rubero, LaKesha Shantell, Tiffany Stevenson, Chavonne Stewart, Sean Treacy, Rachel Whitlow, George Young, Chris Zurich
Choir Contractor - Anthony Evans
Choir Director - Alvin Fields
Choir Engineers - Cooper Anderson, Brent Kolatalo
Choir Producer - Ken Lewis
Co-Executive Producer - Noah G, Rick Rubin
Co-Producer - Mike Dean #MWA, Benji B, Metro Boomin, Frank Dukes, Noah G, Havoc, Charlie Heat, Anthony Kilhoffer, Hudson Mohawke, Plain Pat, Rick Rubin, Caroline Shaw, Southside, Velous, Ryan “Charlie Handsome” Vojtesak, Derek Watkins
Composer - Luis Enriquez Bacalov, Sergio Bardotti, T. L. Barrett, Ronald Bean, Chancelor Bennett, Ross Birchard, Christian Boggs, Fred Bratwaithe, Christopher Breaux, Alan Stanley Soucy Brinsmead, Charles L. Brown, Chris Brown, Ernest Brown, Tyler Bryant, Marcus Byrd, Ronald Carroll, Lawrence Cassidy, Vincent Cassidy, Dennis Coles, Highleigh Crizoe, Andrew Dawson, Kasseem Dean, Mike Dean, Sam Dees, Robin Diggs, Kendrick Duckworth, Jason Epperson, Adam Feeney, Kevin Ferguson, Kirk Franklin, Alison Goldfrapp, Noah Goldstein, Aubrey Graham, Larry Graham, Tina Graham, Cornelius Grant, William Gregory, Samuel Griesemer, Cornell Haynes, Larry Heard, Marcus August Hoiberg, Eddie Holland, Jalil Hutchins, Sidney Selby III, Darius Jenkins, Otis Jackson, Jr., Tyrone Griffin, Jr., Adnan Khan, Karim Kharbouch, Darren King, Theodore Livingston, Robert Locke, Darryl Mason, Harold Matthews, Ryan McDermott, Scott Mescudi, K. Rachel Mills, Walter Morrison, Kejuan Muchita, Terius Nash, Timothy Norfolk, Robert Owens, Greg Phillinganes, Austin Post, Jerome Potter, Kelly Price, Glenda “Gizzle” Proby, Winston Riley, Allen Ritter, Sandy Rivera, Herbert Rooney, Charles Arthur Russell, Elon Rutberg, Matthew Samuels, Ardalan Sarfaraz, Giampiero Scalamogna, Nico “Donnie Trumpet” Segal, Lawrence Smith, Nicholas Smith, Abel Tesfaye, Barbara Tucker, Louie Vega, Enzo Vita, Derek Watkins, John Watson, Leland T. Wayne, Jimmy Webb, Kanye West, James Whipper, Norman Whitfield, Paul Wiggin, Nayvadius D. Wilburn, Jeffrey Williams, Pharrell Williams, Tony Williams, Charly Wingate, Cydel Young, Farid Zaland
Creative Consultant - Virgil Abloh, Don Crawley, Ibn Jasper, Julian Klinecewicz, Hudson Mohawke, Heron Preston, Elon Rutberg, Gabe Tesoriero, North West, Saint West
Creative Director - Kanye West
Def Jam A&R - Dion (No ID) Wilson
Donda Art Director - Joe Perez
Engineer - Ty Dolla $ign, Nathaniel Alford, Mixed by Ali, Andrew Dawson, Mike Dean, Noah G, Tom Kahre, Anthony Kilhoffer, Mike Malchicoff, French Montana, Frank Ocean, David Rowland, Kanye West
Executive Producer - Kanye West
Featured Artist - Ty Dolla $ign, Kid Cudi, Desiigner, Kirk Franklin, Frank Ocean, Chance The Rapper, Rihanna, Caroline Shaw, Young Thug, The Weeknd
Jungle City Assistant Engineers - Sean Klein, Brendan Morawski, Kyle “Don” Resto
Keyboards - Mike Dean, Greg Phillinganes
Legal - Rob Cohen, Michael Guido, Renee Karalian, Carroll, Guido & Groffman, LLP, Lisa Lester
Management - Izvor Zivkovic
Marketing - David Bell
Mastered by - Mike Dean
Mastering Engineer - Vlado Meller
Mix Assistant - Kez Khou, Kyle Ross
Mixed By - Andrew Dawson, Mike Dean, Noah G, Anthony Kilhoffer, Manny Marroquin, Kanye West
Moog Modular - Mike Dean
Photo Model - Sheniz H
Photographer - Ryan Dwyer
Primary Artist - Kanye West
Producer - Mike Dean #MWA, Swizz Beatz, Boi-1Da, Metro Boomin, Cashmere Cat, Noah Goldstein, Havoc, Sinjin Hawke, Charlie Heat, Madlib, Menace, Mitus, Karriem Riggins , Rick Rubin, Southside , DJ Dodger Stadium, Kanye West
Production - Jenny Beal, Paul Lane
Production Assistants - Rob Bisel, Ricardo Kim, Kevin Smith
Production Coordinator - Derek Watkins
Publicity - Tracy R, Gabe T
Rihanna Vocal Producer - Kuk Harrell
Rihanna Vocal Recorder - Marcos Tovar
Sample Clearances - Eric Weismann Music Licensing, Inc
Swizz Vocal Recorder - Zeke Mishanec
The Weeknd Vocal Recorder - Shin Kamiyama
Trumpet - Donnie Trumpet
Vocals - Ty Dolla $ign, Max B, Chris Brown, Kid Cudi, Desiigner, Kirk Franklin, Kendrick Lamar, Post Malone, French Montana, Frank Ocean, Kelly Price, Chance The Rapper, Rihanna, The-Dream, Young Thug, The Weeknd
Vocoder - Mike Dean