Süleyman Yeşilyurt tutuklandı

Doğrudur yanlıştır bilemem ama Hasan Akar'ınkinden çok farklı bir olay. Biri kalkıp açıkça Atatürk'e "piç" diyen biri, diğeri Atatürk hakkındaki belki binlerce (asıllı asılsız) iddaadan birinin sahibi. Ki dediğine göre bu yazdıklarını 16 yıl önce yazmış. Herşeyi geçtim dediği gibi kapak falan bile olmuşsa.. Yani her komplo tericisini hapse tıkacaksak işimiz zor. Bu yasa zamanında Atatürk'ün heykellerini yıkan tijani diye bir tarikat vardı onun ardından konulmuş bir yasa. Heykel yıkma, piç deme vs sert şekilde cezalandırılsın. Ama bence bu adam yaşadığı linç kampanyasını haketmiyor. En fazla para cezası ve özür dileme. Bayanın ailesi de dava açıp hakkını arayabilir.

Atatürk için "1938'de geberen p*ç" diyen, Nur cemaatinin "Okuyucular" kolunda hoca olduğu ifade edilen Hasan Akar ile birlikte hakkında yakalama kararı çıkarılan Süleyman Yeşilyurt, bugün (12 Mayıs 2017) Bakırköy Adalet Sarayı'na teslim oldu; Atatürk'e de hakaret etmediğini savundu.

Yeşilyurt şöyle konuştu:

"Kaçmadım. Bir meczupla beni karıştırdılar. 7 ay önce videosu çekilmiş. Onun fotoğrafıyla beni yan yana koydular. O kaçıyor, ben kaçmıyorum. Benim onunla ne alakam var? Yalnız burada çifte standart var. Ben o programa konuk olarak gittim. Moderatörler yok. Hakkaniyet olması lazım. Şimdi o insanlar meydanda yok. 4 gündür evde polis bekliyorum. Çocuklarıma dedim ki 'Ben gidiyorum artık. Dayanamayacağım.' Kaçmadım, buradayım. Bu bilinsin."

"Günlerce benim psikolojimi bozdular. 'Yalancı müptezel.' dediler. 'Kaçtı.' dediler. O günkü program... 16 sene evvel 'Atatürk'ün Gönül Galerisi' kitabını yazdım. Aktüel dergisine kapak oldu. Posta gazetesi, 'Ata ne kadınlar sevdi' diye haber yaptı. Milliyet gazetesi de kitabın haberini yaptı. O gün beni övüyorlardı. Bugün ne oldu da bana sövüyorlar? 'Ata'ya sövdü, FETÖ’yü övdü' diyorlar. Fetullah Gülen’in en kuvvetli zamanlarında ben 'Pensilvanya Canbazı' kitabını yazdım. Hastayım, tutuklandığım taktirde can güvenliğimin sağlanmasını talep ediyorum."

(Linkleri ben koydum.)

/r/Turkey Thread Link - hurriyet.com.tr