Võrdsusfeminism – mõjukas, kuid enda privileege ignoreeriv

Eestis on tänane seis selline, et üksikvanemaid on 23%, kusjuures üksikemad on neist 91% ning üksikisad 9%. Suhtelises vaesuses elab neist üksikvanemaga leibkondadest ca 41% ja absoluutses vaesuses üle 20%. Seda on oluliselt rohkem, kui kahe vanemaga leibkonnas. Täpselt sama näeme me vanemaealiste seas, kus naisi on arvuliselt meestest oluliselt rohkem (mis on jällegi äärmiselt vale) ning nende suhteline vaesus on 41% - Euroopa Liidu kõige kõrgem. Sa arvad, et see on ok? Et las ollagi nii, et üksikema staatus ning pikk iga naise kehas tähendavad automaatselt vaesusesse langemist?

See statistika peegeldab ühiskonna hoiakuid üleüldiselt. Paraku on nii, et naised riietavad, toidavad, ravivad ja kasivad sageli ka kahe vanemaga leibkondades lapsi üksi ning ei oma ühiskonna survest tulenevalt sellist privileegi, et võiks riskida ja kanda maha lüües midagi nõuda. Võtkem lahti alkoholistatistika ja näete, millega tegeleb keskmine Eesti mees oma vabal ajal - see on enesehävitus. Samas on alfaisaste hoiak enesehävituslikule käitumismudelile igati soosiv.

Kuni Eesti mehe kõnest ei kao väljend "pidin oma lapsi hoidma, sest naine tahtis kuhugi minna", jääbki nii, et ja tööandjate silmis kõik, mis lastesse puutub, on naiste kohustus. Kuigi seda töövestlusel küsida ei tohiks, siis paraku uuritakse naistelt siiani, kui vanad on lapsed, kaua nad lasteaias käinud on, kas on "oht", et naine saab lähiajal veel lapsi jne. Vastavalt sellele joonistatakse palk ja vastavalt palgale kujuneb ühel päeval pension.

/r/Eesti Thread Parent Link - feministeerium.ee